EN PL

blogHeader

Ogromne korzyści dla aktywnych dzieci

SS_Facebook_PC_Boy_10M-3Y_LOGO_800x800_EN

Dzieci są w nieustannym ruchu! Aktywność fizyczna to nie tylko sposób na zużycie ich niespożytych pokładów energii. Wielokrotne badania dotyczące rozwoju dziecięcego na przestrzeni lat wykazały, że aktywność fizyczna pomaga zwiększyć dziecięcą pewność siebie i poczucie własnej wartości, zmniejszyć objawy niepokoju i depresji, pomaga im lepiej funkcjonować w środowisku szkolnym i w życiu ogólnie. Zdrowe dzieci korzystają emocjonalnie, fizycznie i poznawczo, kiedy są aktywne i dobrze się bawią.

Kluczem do sukcesu zaangażowania dzieci do aktywności, to zabawa! Dorośli pewnie też byliby bardziej aktywni, gdyby skorzystali z tej rady! Z dziecięcego punktu widzenia, jazda na rowerze, pływanie, czy aktywnie spędzony czas w The Little Gym, to nie „konieczne” ćwiczenia. Dla nich aktywność, to okazja do zabawy i spędzenia miłego czasu z przyjaciółmi. Poniżej podajemy sposoby na wprowadzenie ćwiczeń pobudzających krążenie, wzmacniających mięśnie i rozciągających, w schemat tygodnia całej rodziny.

1.    Ćwiczenia pobudzające krążenie – kardio

Jazda na rowerze, pływanie, gra w piłkę nożną, czy koszykówkę są świetne na wzmocnienie mięśnia sercowego i ćwiczenie wytrzymałości. Organizacje zajmujące się zapobieganiem chorób zalecają dla dzieci 60 minut zróżnicowanych lub dynamicznych ćwiczeń aerobowych 3 razy w tygodniu. Możecie spróbować rodzinnej gry w piłkę, jazdy na rowerze w sobotni poranek, czy niedzielnej wizyty na basenie. Jeżeli znalezienie czasu sprawia Wam trudności, spróbujcie wyścigów do fontanny podczas spaceru, albo skakania w gumę na ogródku.

2.    Ćwiczenia wzmacniające

Zabawa w małpim gaju albo nauka stania na rękach w The Little Gym nie tylko wzmacnia mięśnie i gęstość kości, dodatkowo pomaga zapobiec ewentualnym przyszłym kontuzjom związanym, lub nie, ze sportem. Jeżeli zaplanowanie ćwiczeń sprawia Wam kłopot, zaangażujcie dzieci do wspólnego robienia pompek albo „brzuszków”.

3.    Ćwiczenia rozciągające

Rozciąganie jest równie istotne, jak pozostałe formy aktywności. Regularne rozciąganie pomaga zwiększyć elastyczność, pomaga dzieciom w doskonaleniu szpagatów i gwiazd, a także pomaga zredukować ryzyko urazu. Bawcie się rozciągając się z dziećmi udając ich ulubione zwierzę – możecie na przykład przeciągać się, jak gepard po całym dniu biegania po dżungli!

Znalezienie aktywności i zabaw ruchowych dla dzieci jest proste! To również fantastyczna okazja do tego, żeby rodzinny czas był jeszcze bardziej wyjątkowy! Zdrowe dzieci, to szczęśliwe dzieci. Jeżeli szukacie dla swoich dzieci, w wieku od 4 miesiąca do 12 roku życia, aktywności pełnych zabawy, sprawdźcie The Little Gym! Żeby znaleźć najbliższy The Little Gym kliknijcie TUTAJ.


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.