EN PL

blogHeader

Ruszamy się z Pchełkami - Niemowlęta (4-10 miesięcy)

P1140901

W tym wieku przeciętne niemowle posiada świadomość otoczenia: hałasów, muzyki, ludzi itd. Ich mózg rozwija się niezwykle szybko, przyjmując i przetwarzająć ogromne ilości infor-macji. Dzieci w tym wieku najpierw uczą się jak przewracać się z pleców na brzuch i zaczynają odrywać swoją klatkę piersiową od ziemi (4-6 mies), próbują raczkować (7-9 mies) i wchodzą w okres nauki chodzenia (10-12 mies). Równocześnie z tymi milowymi dla rozwoju krokami, niemowlęta zaczynają ćwiczyć małą motorykę, taką jak sięganie po obiekty, machanie lub klaskanie rączkami.

 

• Zajęcia w grupie pozwalają dziecku oswoić się z innymi dziećmi oraz dorosłymi.
• Zajęcia dopasowane do muzyki, wprowadzają dziecko w świat rytmu, świadomości własnego ciała, języka oraz wielu innych aspektów rozwoju.

• Ćwiczenia dla dzieci z rodzicami wzmacniają mięśnie korpusu (torsu, ramion, nóg) i przygotowują dzieci do raczkowania i chodzenia.

• Zmodyfikowane, dopasowane do kolejnych etapów rozwoju dziecka zajęcia gimnastyc-zne rozwijają siłę, świadomość własnego ciała i jego układu względem przestrzeni oraz równowagę.

• Zajęcia z piłkami i bańkami wspomagają rozwój koordynacji ręka - oko.

 

WYPRÓBUJ NAS - ZAREZERWUJ TERAZ


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.